Porządki w apteczce + bonus: Domowa lista leków

with 7 komentarzy
 
 
Zawsze na początku roku robię porządki w domowej apteczce. Sprawdzam terminy przydatności, zapasy plastrów, wody utlenionej i tabletek przeciwbólowych. Tym razem zmobilizowana przez Anię, Niebałagankę i jej wyzwanie #OczyszczamPrzestrzeń, postanowiłam zabrać się za to natychmiast. Po otworzeniu szafki okazało się, że nie zajmie mi to 5 minut, a ilość leków była przerażająca. Zwłaszcza, że wydawało mi się, że my tak mało chorujemy. Skąd więc sześć różnych syropów na kaszel? 
 
domowa lista leków , wakacyjna lista leków, domowa apteczka
 
Zabrałam całe pudło do pokoju. Wzięłam kartkę A4 i postanowiłam spisać co, po co i do kiedy. Przeterminowane wrzuciłam w siatkę z zamiarem oddania do apteki, resztę uporządkowałam. Leki o tym samym przeznaczeniu pospinałam gumkami recepturkami. W sieci sprawdziłam przeznaczenie tych, których nazwy niewiele mi mówiły i zapakowałam wszystko z powrotem do szafki. A żeby przy okazji następnych porządków nie zaczynać od nowa i nie kupować leków, które już mamy, stworzyłam ładną listę do druku, którą się z Tobą chętnie podzielę.
 
 
W porządkach dzielnie towarzyszy mi Zu i jej pluszowa menażeria. Zestaw lekarski, świetnie sprawdził się u nas do pokonania strachu przed lekarzem. A lista leków (wydrukowana po 4 na stronie) służy Zuzi do przepisywania medykamentów pluszakom i lalkom.
 

{EDIT - wakacje 2017}

Z okazji pierwszego dnia wakacji przygotowałam też nową wersję - Wakacyjną apteczkę! Prosta lista leków, na którą wpiszesz wszystkie niezbędne medykamenty, tak aby o niczym nie zapomnieć przed podróżą. Taka lista przyda się także na kolonie i obozy dla dzieci i ich opiekunów. Możesz zapisać na niej nie tylko nazwę leku (np. na astmę czy alergię), ale także sposób dawkowania.
Lista ma format A5 i przygotowana jest do wydruku na kartce A4 w dwóch kopiach. 
 
wakacyjna apteczka, lista do druku, lvlupstudio
 
Domowa lista leków - grafika do druku
Grafika jest gotowa do pobrania z mojego Dysku Google, a link do niej znajdziesz poniżej. Możesz korzystać z niej niekomercyjnie i przekazywać link do wpisu dalej. Domowa apteczka przygotowana jest w formacie A4, kolorowy, ale nie przeszkadza to, żeby wydrukować go na czarno-białej drukarce. Kliknij przycisk "Pobieram", następnie ikonkę drukarki (do wydruku) lub strzałki w dół i zapisz na później na swoim komputerze.
 
 
domowa apteczka i wakacyjna lista leków
 
 
 

Polub Lvl up! studio na Facebooku:

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu, wrzucam porady remontowe i moodboardy, a także sporo wnętrzarskich ciekawostek, dlatego zachęcam do jego obserwowania.


 Pobierz grafikę

→ Domowa apteczka

→ Wakacyjna lista leków

 

Mam nadzieję, że te sprytne listy będą dla Ciebie użytecznym narzędziem.

Daj znać jak się sprawdziły w akcji!

Możesz oznaczyć mnie na swoich zdjęciach w social mediach hashtagiem #lvlupstudio.  Zapraszam Cię także do dołączenia do mojej społeczności w mediach społecznościowych. Będzie mi miło Cię tam gościć. Jestem na Facebooku, Instagramie i Pinterest