Przedpokój do remontu – finisz!

with 6 komentarzy
Skończyłam, zrobiłam zdjęcia i mogę się chwalić!
Cztery tygodnie to dużo na uporządkowanie i ‚refreszing’ przedpokoju, zwłaszcza, że nie planowałam zmiany podłogi, zrywania tapet i innych wielkich zmian. Potrzebowałam odświeżenia, ujednolicenia i upiększenia przestrzeni.
 
metamorfoza przedpokoju, limonka we wnętrzu, wyzwanie Houseloves | lvlupstudio.pl
 
Przypominam, że za inspirację do zmian odpowiada Karolina i jej wyzwanie  #wykonczdomzhouseloves. Dzięki niej zmobilizowałam się i wykonałam wraz z Lubym dobrą robotę.
 
W ramach akcji ukazały się jeszcze dwa posty – o planach remontowych, gdzie pokazywałam rzut przedpokoju, inspiracje i planowane zmiany, oraz moje DIY w ramach wyzwania, czyli tablica organizująca rodzinę.

Szafa

Szafa przeszła największą metamorfozę. Zamknięcie drzwiczkami (wreszcie!) przestrzeni po szufladach i stworzenie w ostatniej części (tej najbliżej drzwi wejściowych) szafki na buty z półkami zamiast drążka na wieszaki, dało nam wreszcie funkcjonalny, dopasowany do naszych potrzeb mebel. Uporządkowanie i zamknięcie w pudłach wszystkich rzeczy, które leżały na szafie wprowadziło ład i harmonię, pomimo mocno wzorzystej okleiny. Tego było mi trzeba.
 
przedpokój szafa w okleinie
 
Idealnie nie jest. Brakuje uchwytów w dolnych drzwiczkach, ale planuję wymienić wszystkie, a to wiąże się z wyprawą do sklepu budowlanego na koniec miasta. Bez samochodu i na końcówce ciąży jest to ponad moje siły.
Lampki od Cotton Ball Lights już zamówione. Ten komplet podprowadziłam Zu z pokoju, ale rzeczywiście będą wisieć w tym miejscu, żebyśmy mieli wreszcie światło w przedpokoju. Poza tym tworzą wyjątkową atmosferę, jest przytulniej, cieplej i trochę bardziej kobieco w tym mocno graficznym pomieszczeniu.
 

Projekty DIY

W ramach metamorfozy wykonałam dwa projekty. Jeden to tablica do organizacji naszego życia rodzinnego. Drugi to prosta tablica na zdjęcia. Sklejka, która została po wykonaniu tablicy została przycięta do odpowiedniego wymiaru, pomalowana na ten sam limonkowy kolor, co elementy na dużej tablicy. Do tego przykleiłam na gorący klej drewniane spinacze i dodałam napis. Prosto, szybko i efektownie – tak lubię najbardziej.
 
tablica na zdjęcia rodzinne, limonka we wnętrzu | lvlupstudio.pl
 
Jak pewnie zauważyłaś, jeszcze fotografii rodzinnych nie ma, za to wykorzystałam obrazki, które zalegały pudła. Ładnie się wpasowały, później wywołam zdjęcia, a w okresie bożonarodzeniowym będzie służyła do ekspozycji kartek świątecznych. Papierowe pompony z cieniutkiej bibułki również zrobiłam sama. W Internecie można znaleźć mnóstwo tutoriali, jak wykonać takie cuda.
 

Limonka

Przyznam się, że bałam się tego koloru. Myślałam nawet o przemalowaniu pufy na jakiś bardziej ‚mój’ kolor. Teraz jednak uważam, że wniósł on świeżość i taki oddech do ciasnego i ciemnego wnętrza. Znalazłam w sieci kilka inspiracji z limonką w roli głównej i jestem zachwycona. Zobacz jak teraz wygląda wejście do naszego M.
 
nasze M2 , przedpokój, limonka, szachownica | lvlupstudio.pl
 
Jeszcze myślę nad jakimiś drobnymi elementami dekoracyjnymi na ścianie na wprost drzwi wejściowych. Może pojedyncze obrazki, fotografia, muszę się jeszcze zastanowić, żeby nie ‚przedobrzyć’.
 
I na koniec zdjęcia „przed” i „po”.
 
przedpokój do remontu finisz | lvlupstudio.pl
przed i po
 
I tak oto niewielkim nakładem finansowym, w cztery tygodnie, sprawiłam (przy pomocy Lubego), że wejście do naszego mieszkania jest przyjemniejsze, a życie rodzinne bardziej zorganizowane. 
Co myślisz o zmianach? Jak podoba Ci się ten odcień zieleni? Zastosowałabyś go w swoim wnętrzu?