Zaczynamy przygotowania do świąt | Planner świąteczny 2015

with 27 komentarzy
planner świąteczny | lvlupstudio
 
 

Dzisiaj mam dla Ciebie coś specjalnego. Jesteśmy za połową listopada i według mojego poczucia czasu i przyzwoitości, nadeszła pora na pierwsze przygotowania do świąt. Stąd planner świąteczny, który przygotowałam z myślą o Tobie i o sobie.

Pracę nad nim zaczęłam pod koniec października i liczyłam na to, że zdążę się wyrobić przed rozwiązaniem - nie udało się. Lena już jest z nami, a ja po nocach kończyłam tworzyć. Prosta forma, dziewięć różnych kart, wypełnionych lub do samodzielnego uzupełnienia. Format i forma zależy od Ciebie i tego w jaki sposób chcesz z plannera korzystać.

U mnie w formie zeszytowej, żeby się do torebki zmieścił.

Planner świąteczny 2015 - co w środku?

zorganizuj święta planner świąteczny | lvlupstudio

Okładka
planner świąteczny 2015 | lvlupstudio

{edit: do pobrania jest nowa okładka bez daty, dzięki temu planner staje się uniwersalny :)}

 
Kalendarz na listopad i grudzień

Pusty, z miejscem na samodzielne wpisanie dat. W tym roku, wpisując cały grudzień, zaczynamy od 23 listopada w poniedziałek. Z boku dodatkowe miejsce na notatki.

{uwaga! zaczynamy wpisywanie dat od końca, czyli od 31 grudnia, lub innego dnia, na którym zakończymy nasze planowanie; w 2017 roku Sylwester wypada w niedzielę! Możemy więc zaplanować od 20 listopada do 31 grudnia, lub od 27 listopada do 7 stycznia 2018 roku. Prawda, że sprytne?}

 
Lista 'do zrobienia'

Dobrze spisać wszystkie rzeczy i aktywności, które mamy do zrobienia, żeby dobrze i w spokoju przeżyć czas do świąt. Na liście znajdziesz miejsce na to wszystko, co musi być zrobione w listopadzie i w grudniu. Możesz wykorzystać już wstępnie wypełnioną listę i uzupełnić ją o własne zadania lub pustą i wypełnić ją samodzielnie.

Plan porządków

Pamiętam, że co roku, w ostatnich kilku dniach przed świętami mój dom rodzinny zamieniał się w jeden wielki plac boju - okna, meble, podłogi, zakupy - wszystko mieszało się i szykowanie świąt stawało się nerwowe. Teraz, mając w domu dwójkę maluchów, postanowiłam zorganizować sprzątanie i rozłożyć je na 5 dniowe bloki. Dzięki temu, oprócz normalnych codziennych porządków, dochodzi mi kilka zadań, z którymi w tym czasie powinnam bez problemu sobie poradzić (lub zwalić na Lubego :))

Tutaj też przygotowałam dwie karty: wypełnioną i pustą. Możesz sprzątać razem ze mną, wg wzoru lub wpisać własne zadania rozdzielone na poszczególne dni listopada i grudnia.

świąteczny plan porządków - planner świąteczny | lvlupstudio

 
Spis dekoracji świątecznych

5 lat temu w całym przedświątecznym rozgardiaszu zapomnieliśmy o kupnie choinki. Serio! Przypomniało nam się 23 grudnia późno w nocy. A ja koniecznie chciałam mieć żywe drzewko, dla siebie, dla Zu, dla atmosfery i zapachu. Widzisz mnie, młodą matkę z zaburzoną gospodarką hormonalną z powodu niedawnego urodzenia dziecka, ryczącą z powodu choinki? Luby się zlitował i poleciał rano szukać jakiegoś wiechcia. Choinka była 🙂

W tym roku zrobiłam sobie listę tego co chcę mieć/ kupić żeby poczuć w domu magię świąt. Dla Ciebie dwa pliki: wypełniony i pusty.

 
Lista kartek świątecznych, lista prezentów i notatnik.

Wysyłasz kartki świąteczne? Takie zwykłe, pocztą. Ja w tym roku zamierzam. Mamy przyjaciół i rodzinę rozsianą po Polsce i chcemy ich w tym roku obdarować kartką lub niewielkimi paczuszkami ze słodkościami. Stąd potrzeba stworzenia listy adresowej z miejscem na zaznaczenie wysłania i odebrania kartek świątecznych.

Lista prezentów.
Co? Dla kogo? Jaki budżet?
Słuchasz do czego wzdychają Twoi najbliżsi przed świętami? Ja mam już wstępną 'wishlistę' Lubego i dla dziewczyn. Mój tata, ponieważ co roku ma problem z prezentem dla mamy, już od października notuje wszystkie jej pragnienia na karteczce, którą trzyma w portfelu. Dzięki temu na 3 dni przed Mikołajkami nie usłyszę 'Aga ratuj'!

Notatnik - na rysunki, plany, przemyślenia, wolne zapiski.

lista prezentów - planner świąteczny | lvlupstudio
Menu i lista zakupów

My jak co roku gościmy się w święta. Wigilia u jednych rodziców, pierwszy dzień świąt u drugich, do dziadków na obiad, do cioci na ciasto. Nie znaczy to, że nic nie szykujemy. Do mnie zazwyczaj należą ciasta, więc blaszka z jakimś przepysznym wypiekiem zawsze z nami wędruje. Dodatkowo ciasteczka, pierniczki, pralinki i inne słodkości. A lista zakupów nie zawsze musi obejmować artykuły spożywcze.

lista zakupów - planner świąteczny | lvlupstudiomenu świąteczne karta
 
Jak drukować?

Z plannera możesz korzystać na milion sposobów. Wybierz pojedyncze karty, które według Ciebie będą przydatne lub wydrukuj całość. Karty przygotowane są w formacie A5, ale spokojnie można je drukować na A4 i wpiąć w segregator.

Planner znajdziesz w Skrzyni Skarbów lub klikając bezpośrednio tutaj. Potrzebne będzie jednak hasło, które otrzymasz zapisując się na mój newsletter.

Dołącz do grupy fantastycznych kobiet, które zapisały się na mój newsletter "List w butelce" i odbierz Plan funkcjonalnego pomieszczenia.

Uzyskaj dostęp do prezentów w Skrzyni Skarbów.

Jeśli chcesz dołączyć – wpisz obok swoje imię i adres e-mail.

Enjoy!
Daj znać w komentarzach lub na Facebooku jak prezentuje się Twój planner świąteczny!

 

P.S. Na listopad i grudzień mam dla Ciebie masę fantastycznych postów i niespodzianek przygotowanych! Szykuj się na pracowity, smaczny i piękny czas na blogu.