Słodkości dla bliskich

with Brak komentarzy
słodkie prezenty na święta | słodkości dla bliskich

Któregoś roku było u nas trochę krucho z kasą w grudniu. Nie było szans na wymarzone, upatrzone prezenty dla rodziny. Postanowiliśmy więc własnoręcznie przygotować słodkości dla bliskich. Były domki z pierników do nałożenia na kubek, ciasteczka do powieszenia na choince i słoiczki z suchymi produktami i przepisem na muffinki w różnych smakach. Pomysł się spodobał i od tego czasu, co roku, obdarowujemy ich, oprócz prezentów, czymś jadalnym.
W tym roku smakowite paczuszki pofrunęły również do naszych przyjaciół. Chcesz zobaczyć, co przygotowałam?

Słodkie prezenty

 

Upieczone pierniczki przeleżały dwa tygodnie w puszkach i właśnie nadszedł czas na lukrowanie i ozdabianie. Część zostawiłam dla Zuzy na wieczór, żeby mogła się pobawić w dekorowanie. Resztę sama przygotowałam, kiedy była w przedszkolu. I tak się zastanawiam, czy bałagan nie był porównywalny.

Piernikowe gwiazdki i serduszka, polukrowane i obsypane kolorowym cukrem, przewiązałam złotą nitką i zapakowałam w celofan. Waflowe rurki z nadzieniem oblałam rozpuszczoną białą czekoladą i posypałam kolorowymi posypkami, śnieżynkami i serduszkami z opłatka. Żeby szybciej zastygła na nich czekolada, wstawiłam je na kwadrans do zamrażarki. Na święta przygotuję jeszcze w wersji z czekoladą gorzką i mleczną.

Do dużych słoików wsypałam suche produkty na domową gorącą czekoladę, dodałam dodatkowo pianki marshmallow. Zrobiłam czapeczki z papieru świątecznego, przewiązałam sznureczkiem, dodałam etykietkę z przepisem, opakowanie aromatu waniliowego i rumowego.

Można również przygotować w ten sposób słoiczki z sypkimi produktami na muffiny, dołożyć ładny bilecik z przepisem i prezent dla babci, siostry czy cioci gotowe!

słodkie prezenty dla przyjaciół

pierniczki na prezent

pierniczki jako prezenty

prezenty jadalne dla przyjaciół | słodkości dla bliskich

Wszystkie smakołyki zapakowałam w ozdobne pudełka, dołożyłam własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami i posłałam do przyjaciół. Brawo ja! Oby dotarły przed świętami.

Czy przygotowujesz jadalne prezenty dla swoich bliskich? A może lubisz takie otrzymywać?
W stworzenie takich smacznych paczuszek można zaangażować dzieci. Sam pomysł sprawdzi się również na Dzień Babci i Dziadka, zakończenie roku szkolnego czy Dzień Nauczyciela. Moja starsza córka zaniosła paczuszkę pierniczków swoim wychowawczyniom z przedszkola.