Zrób to sam: Zajączki z koralików

with 2 komentarze
zajączki z koralików | wiosenne zajączki diy, zawieszki i zakładki | lvlupstudio

 

Wielkanoc tuż, tuż. Pierwsze dekoracje już pojawiły się na moich parapetach i szafkach. Oprócz jajeczek i papierowych zawieszek, dodałam zajączki z koralików, które zrobiłam ze starszą córką. To prosta i bardzo efektowna dekoracja.

 

Moje zajączki są w naturalnych kolorach. U córek wisi za to kilka naprawdę szalonych, jeśli chodzi o kolorystykę i wzory. Zuza wykorzystała zasoby barwnych koralików do stworzenia iście awangardowych kicajków.

 

Jeśli też masz ochotę na zrobienie gromady zajączków, to przychodzę dzisiaj do Ciebie z tutorialem. Na końcu zobaczysz, jak jeszcze można je wykorzystać, tworząc fajny i prosty prezent dla bibliofila.

 

wiosenne zajączki diy, zawieszki i zakładki 1a | lvlupstudio

Zajączki z koralików krok po kroku

 

Potrzebne nam będą:
– koraliki w różnych rozmiarach
– sznurek / włóczka
– nożyczki
– pisak

 

Koraliki układamy tak jak na rysunku. Większe będą robiły za główkę i brzuszek. Mniejsze – uszy, łapki i nóżki. Jak widzisz, można wykorzystać zarówno okrągłe, jak i podłużne koraliki.

{Jeśli masz ochotę, to możesz zrobić także misie lub kotki. Potrzeba wtedy tylko po jednym koraliku na każde ucho. Dla misiów okrągłych, a dla kotków spiczaste (podłużne).}

wiosenne zajączki diy, zawieszki i zakładki 2

 

Sznureczki przewlecz przez koraliki tak, jak na rysunku i zawiąż na końcach supełki. Pamiętaj, żeby sznureczki, zaznaczoney na zdjęciu kolorem różowym, były dłuższe. Dzięki temu bez problemu zrobisz na ich końcu pętelkę do zawieszenia zajączka.

 

wiosenne zajączki diy, zawieszki i zakładki 3 | lvlupstudio

 

Na gotowym zajączku namaluj buźkę pisakiem, najlepiej takim do płyt CD, który się nie rozmazuje i już możesz zawiesić go gałązkach.

 

wiosenne zajączki diy, zawieszki i zakładki 3 | lvlupstudio

 

 

zajączki z koralików DIY | własna dekoracja na wielkanoc | stroik wielkanocny | lvlupstudio

 

Prezent od zajączka

Na początku pisałam o jeszcze jednej możliwości wykorzystania zajączków z koralików.

Wystarczy, że różowe sznureczki zrobimy dłuższe i dodatkowe przeciągniemy długi sznurek, tak, jak to pokazałam na rysunku robiąc na końcu supełek (ogonek). Te trzy sznureczki pleciemy w warkocz i na końcu przewlekamy ozdobne koraliki i wiążemy supełek.

I w taki oto prosty sposób powstaje nam urocza zakładka do książki.

 

 

wiosenne zajączki diy, zakładka | zajączki z koralików | lvlupstudio

 

Pochwal się na Facebooku lub Instagramie swoimi zwierzaczkami, oznaczając mnie w komentarzu @lvlpustudio i hashtagiem #lvlupstudio. Może zrobimy sobie galerię wiosennych zajączków!