5 powodów, żeby kupić tulipana na wiosnę. I 5 inspirujących wnętrz z okrągłym stołem.

with 3 komentarze

5 powodów, żeby kupić tulipana na wiosnę | 5 Inspirujących wnętrz z okrągłym stołem.

Z okazji wczorajszego uroczego Dnia Kobiet do domu zawitały tulipany. To chyba najfajniejsze kwiaty pod słońcem! Wiosna zamknięta w kwiatku. Ale dzisiaj nie będę inspirowała Cię bukietami. Pokażę Ci wyjątkowy stół i podam 5 powodów, dla których warto kupić tulipana na wiosnę.

Niedawno zadałam pytanie na fanpage’u, co wspólnego ma stół i kwiat ze zdjęć poniżej.

Co łączy kwiaty i stół | Pytanie na weekend | Stół tulip | lvlupstudio

Tulipan

Stół, to dzieło Eero Saarineena, który w 1956 roku zaprojektował kolekcję Tulip. Chciał uporządkować przestrzeń w kuchni i pozbyć się nadmiaru nóg. Dlaczego tulipan? Spójrz na krzesła! Czy nie przypominają kształtem tego wiosennego kwiatu?

 

                                źródło zdjęcia: profil Susany Ordovás na Instagram

 

5 powodów, żeby kupić tulipana na wiosnę.

Oprócz nazwy, kwiat i stół mają dwie wspólne cechy.

Świetnie wygląda solo i w towarzystwie

Ogromny bukiet tulipanów. Albo 3 sztuki w smukłym wazonie. Czy potrzeba czegoś więcej? Tulipany zawsze dobrze wyglądają, nie ważne czy mówimy o jednym czy o całej grządce. Tak samo jest ze stołem Saarineena. Wraz z kompletem krzeseł prezentuje się doskonale.
Ale…

Tulipanów można używać do tworzenia przepięknych bukietów. Mogą grać w nich pierwsze skrzypce lub być tylko tłem dla innych, bardziej spektakularnych kwiatów. W nietypowych zestawieniach też świetnie wyglądają, np. w parze z baziami czy gipsówką!
Okrągły stół na smukłej nóżce możemy zestawić z krzesłami drewnianymi, tapicerowanymi, retro, glamour a nawet z kultowymi Ghostami i będzie wyglądał genialnie. Mocny akcent w postaci kolorowych krzeseł „zrobi” nam proste wnętrze.

Odnajdzie się w każdej aranżacji

Czy to cylindryczna waza, koszyk wiklinowy, główka kapusty czy prosty dzbanek. Tulipan we wszystkim wygląda dobrze. Kwestia aranżacji (mam tablicę na Pinterest o prostych kwiatowych dekoracjach i są tam tulipany z rzodkiewkami oraz takie włożone w kalosze, które robią za wazon!)
Biały okrągły stół, co możecie zobaczyć na zdjęciach, ma tę samą zaletę. Od skandynawskiej prostoty, przez vintage aż do glamour. Znajdziemy go w górskich chatkach, domkach na przedmieściu i klasycznych amerykańskich wnętrzach.

        Źródło zdjęcia: profil Tariny Lyell na Instagram | Blog Oh.Eight.Oh.Nine

 

Dopasowuje się do potrzeb

Kolejnym plusem okrągłego stołu na pojedynczej nóżce, jest ilość krzeseł jaką wokół niego ustawimy. Ogranicza nas tylko jego obwód. Na codzień 2, 4 czy 5? A jak przyjdą goście to i 8 osób swobodnie usiądzie (o, na przykład tutaj).

Sprzyja relacjom

Wszyscy siedzący przy stole widzą się i mogą swobodnie prowadzić rozmowę. Przy długich, prostokątnych stołach nie jest to możliwe!

Wymyka się regułom

Ach, te stoły z rogami. Która z nas nie słyszała: Nie siadaj na rogu, bo starą panną zostaniesz. A tu, proszę, problem z głowy!

5 powodów, żeby kupić tulipana na wiosnę | Okrągły stół tulip | lvlupstudio

żródło zdjęcia: Avenuefotografia: Holly Marder z Blogging your Way

5 powodów, żeby kupić tulipana na wiosnę | okrągły stół Tulip | lvlupstudio

źródło zdjęcia: Z Design At Home

źródło zdjęcia: Veneer Designs. Fotografia: Amy Bartlam

 

Jestem ogromną fanką okrągłych stołów. Najlepiej rozkładanych. Jeden, już staruszek, z wymienionym blatem, stoi u moich rodziców. Ma co prawda cztery nogi, ale wszystkie powyższe cechy do niego pasują. Nawet jak zasiada przy nim 20 osób, nikt nie czuje się, jakby siedział w drugim rzędzie.

A jaki jest Twój stół? Czy Tulipan przypadł Ci do gustu?

 

Wszystkie zdjęcia użyte we wpisie umieszczone są za zgodą autorów.