Morska sypialnia

with 2 komentarze

Dzisiaj uchylę dla Ciebie drzwi do morskiej sypialni. I to nie byle kogo. To miejsce, które na własność, po raz pierwszy (nie licząc krótkiego epizodu) od 25 lat mają moi Rodzice. Nie zliczę ile dni spali na kanapie w dużym pokoju, który był przechodni! Przez jakiś czas musieli dzielić go ze mną i siostrą, a potem stało tam łóżeczko najmłodszego z rodzeństwa. Ten krótki moment, kiedy mieli własną sypialnię, wspominali z tęsknotą. Po przeprowadzce na większe mieszkanie i wyprowadzce trójki dzieci (już prawie), nareszcie to marzenie o własnej, zamkniętej przestrzeni mogło się ziścić.

morska sypialnia | u rodziców | morskie dekoracje

 

Swoją wymarzoną sypialnię tworzą od 6 lat. Niedawno przeszła remont. Tęsknota za morzem (bo przeprowadzili się do większego miasta, oddalonego od morza 18km), odcisnęła na niej swój ślad. Pokój ciągle się zmienia. Nie dawno pojawiły się stoliki nocne, przemalowana komódka, zmieniają się dekoracje i tekstylia. Kiedy robiłam zdjęcia brakowało jeszcze toaletki z lustrem i kilku drobiazgów, dlatego nie pokaże Ci jeszcze ściany z drzwiami. To jak? Wchodzimy?

 

 

Z morskiej toni

Ten przepiękny zagłówek zrobiony jest z drewna wyrzuconego przez morze na brzeg. Pocięte deski zostały oszlifowane i przymocowane na stelażu z listewek. W lampkach z IKEA mama wymieniła klosze na rattanowe i lekko pociągnęła farbą.

Niebieski kolor ścian i dodatków sprzyja relaksowi i kojarzy się z bezchmurnym, letnim niebem. Proste białe zasłonki przewiązane są sznurkiem. Wśród dekoracji można znaleźć muszelki, piasek i drewno wypłukane przez morze.

Zagłówek z drewna z morza | morska sypialnia | lvlupstudio

morska sypialnia - stolik nocny DIY | lvlupstudio

Łóżko to gruby materac na stelażu, ustawiony na nóżkach. Proste stoliki nocne zostały wykonane według tutorialu z magazynu wnętrzarskiego i wzbogacone o dodatkowe półki. Ten, po stronie Mamy, może służyć jako wygodne biureczko, po dosunięciu go do łóżka.

 

Marzenie o garderobie

morska sypialnia z dużą szafą | lvlupstudio

szafa w sypialni | morska sypialnia | lvlupstudio

W starych mieszkaniach w blokach ciężko jest wydzielić osobną garderobę. Zamiast niej w pokoju stanęła czterodrzwiowa szafa z IKEA. W wersji trzydrzwiowej służyła na starym mieszkaniu. Rodzice dokupili jedną część, wymienili uchwyty i wyposażyli ją w praktyczne koszyki i odpowiednią ilość drążków i pudeł. Drobiazgi w postaci chwostów dodają jej indywidualnego charakteru.

 

To, co ważne

kącik modlitewny | lvlupstudio

 

Jak dobrze się przyjrzysz zdjęciom, znajdziesz na nich sporo symboli religijnych, obrazków, dewocjonaliów, książek i Pismo Święte. Tę piękną drewnianą figurkę Chrysusa Frasobliwego przywieźli z południa Polski. Wiara jest ważna w mojej rodzinie. A sypialnia jest miejscem, które sprzyja wyciszeniu i modlitwie. Dobrze jest mieć przy łóżku rzeczy, które są dla nas istotne.

morska sypialnia - dekoracje | lvlupstudio

 

Czy Twoja sypialnia odzwierciedla Twoje marzenia i pragnienia? Masz przy łóżku rzeczy, które pozwalają Ci odpoczywać, dobrze zaczynać i kończyć dzień?

Chętnie poznam Twoją historię. I daj znać czy podoba Ci się, jak urządzili swoją sypialnię moi Rodzice! Wiesz, na pewno będą to czytać! A jeżeli masz ochotę na więcej morskich inspiracji zajrzyj do Domu nad Morzem z cyklu Wakacje nad Bałtykiem.