Wnętrzarski planner remontowy, czyli lista zakupów podczas remontu

with 3 komentarze

Razem z Anią, której projektuję mieszkanie na wakacje, stanęłyśmy przed najpoważniejszym zadaniem w trakcie całego procesu urządzania. Zakupami! Możesz się śmiać, ale Ania była przerażona i co chwilę pytała czy na pewno wiemy, co mamy kupić i czy niczego nie zapomnimy. Z myślą o niej (a także o Tobie i o mnie) przygotowałam Wnętrzarski Planner Remontowy.

wnętrzarski planner remontowy - do pobrania | lvlupstudio

 

Kiedy masz do urządzenia całe mieszkanie, od podstaw, od projektu łazienki po kupienie talerzy, można się zakręcić. Liczba przedmiotów, materiałów budowlanych, telefonów do wykonania tylko się mnoży. A gdzieś z tyłu głowy cały czas jest myśl, powracająca jak morska fala: O czym zapomniałam?  Kiedy umawiałyśmy kolejne transporty mebli, kupowałyśmy lampy i tapety, cieszyłam się, że wystarczy odhaczyć każdą rzecz z listy. Na koniec przesłałam inwestorce podsumowanie każdego z pokoi i przygotowałam krótką informację o produktach do kupienia przez Internet. Okazało się, że to kilka dekoracyjnych drobiazgów, wieszak i dwa upatrzone wcześniej łóżka do pokoi dziecięcych. Lista zakupów przydaje się także podczas remontu.

 

Jak korzystać i co znajdziesz w moim plannerze

Planner przygotowany jest tak, aby ułatwić Ci ogarnięcie całego remontowego rozgardiaszu. Robisz małą przebudowę, jedno pomieszczenie, lifting kuchni - wydrukuj jedną kartę! Wprowadzasz się do nowego mieszkania, masz plan na gruntowne zmiany? Przyda Ci się jedna strona na jedno pomieszczenie.

W lewym górnym rogu znajdziesz miejsce na wpisanie nazwy remontowanej przestrzeni. Poniżej powierzchnię pomieszczenia (przyda się przy wyliczaniu paneli lub kafelek na podłogę i białej farby na sufit) i budżet, który chcesz przeznaczyć na całą akcję. Obok jest pole w kratkę, na którym proponuję narysować układ pokoju wraz z wymiarami. Pamiętaj o zaznaczeniu okien, drzwi i wysokości pomieszczenia! Jeżeli na ścianach będą różne faktury (tapeta, kilka kolorów farby, kamień ozdobny), możesz oznaczyć każdą ścianę literką i policzyć jej powierzchnię, a wyniki wpisać na planie lub poniżej w notatkach.

Dostawy i Notatki. Kiedy kupujesz w kilku miejscach, nie zawsze jesteś w stanie zapamiętać co, gdzie, i kiedy mają przywieźć. Zwłaszcza, jeżeli w każdym ze sklepów dostajesz tony makulatury w postaci faktur, paragonów i umów. Stąd mój pomysł na prostą tabelkę, w której możesz wpisać nazwę producenta lub sklepu i termin dostawy. Zostawiłam też spore miejsce na notatki - zmieszczą się tu telefony do fachowców, rzeczy, które przypomniały Ci się podczas zakupów, informacje o płatnościach czy szybkie podliczenie powierzchni do pomalowania farbą (szmaragdowy akwamaryn, niezmącony lazur czy spokojny ocean?).

wnętrzarski planner zakupowy, zaplanuj remont z lvlupstudio

Remontowa lista zakupów

To najważniejsza część całego plannera. Podzielona na dwie części: Meble i dodatki, Materiały i narzędzia. Znajdziesz w niej dość miejsca na wpisanie produktu, jego numeru, sklepu, w którym się znajduje czy koloru. Jeżeli masz już upatrzony mebel, od razu możesz wpisać jego kwotę. Dzięki temu wiesz, jaka część budżetu zostanie Ci na dodatki czy materiały budowlane. Rubryczka koszt pozwala też na bieżąco monitorować wydatki. Pamiętaj, że sporą część zabierają te mało znaczące rzeczy, jak wkręty, gniazdka, materiały do malowania - folia, wałki, klej do tapet. Rubryczka z ✔ usprawni zakupy i nie pozwoli, żebyś o czymś zapomniała. Na koniec podsumuj wydane pieniądze. Dobra robota! Zostało jeszcze kilka złoty na kawę ciastko?

wnętrzarski planner remontowy | bezstresowy remont z lvlupstudio

Wnętrzarski planner remontowy

Poniżej znajdziesz grafikę, którą przygotowałam. Planner jest w formacie A4, czarno-niebieski, ale nie przeszkadza to, żeby wydrukować go na czarno-białej drukarce. Kliknij przycisk "Pobieram", następnie ikonkę drukarki (do wydruku) lub strzałki w dół i zapisz na później na swoim komputerze.


Polub Lvl up! studio na Facebooku:

Jeśli pobierasz moje grafiki — będzie mi bardzo miło jeżeli polubisz moją stronę (opcja jest dobrowolna). Na fanpage’u informuję o nowych wpisach, które pojawiają się na blogu, wrzucam porady remontowe i moodboardy, a także sporo wnętrzarskich ciekawostek, dlatego zachęcam do jego obserwowania.


 → Pobierz grafikę

Dzięki dobremu przygotowaniu do remontu ominie Cię część stresu. Zapanujesz nad wydatkami, kontaktami, a meble nie przyjadą przed położeniem podłogi i malowaniem. Będziesz mogła cieszyć się zmianami w swoim Domu, planować dekoracje i pierwsze śniadania w nowym wnętrzu. Mam nadzieję, że ten planner będzie dla Ciebie użytecznym narzędziem.

Daj znać jak się sprawdził w akcji!

Zapraszam Cię także do dołączenia do mojej społeczności w mediach społecznościowych. Będzie mi miło Cię tam gościć.

Jestem na Facebooku, Instagramie i PinterestPorozmawiamy?

 

P.S. Jeśli planujesz remont przedpokoju, polecam Ci 6 kroków do funkcjonalnego przedpokoju.