Wieszak na gazety – DIY

with 8 komentarzy

DIY wieszak na gazety | zabawa #pokażswojebiurko2 | lvlupstudio

Ile razy, przy okazji robienia porządków, natknęłaś się na stare gazety, które odłożyłaś na później i o nich zapomniałaś? Zdarzyło Ci się to? Mi nie raz. Porządkując domowe papiery i biurowe drobiazgi znalazłam czasopismo z kwietnia, z zakładką włożoną w 1/4 magazynu. Zapomniałam, że w ogóle je kupiłam! Postanowiłam coś z tym zrobić. A że nie mam miejsca na typowy gazetnik, postawiłam na płaską wersję mobliną – wieszak na gazety.

Ten sprytny gadżet może być drążkiem na ściereczki w kuchni, na wieszaki ubraniowe u dzieci lub zioła.

 

Wieszak na gazety krok po kroku

Potrzebne będą:

  • koraliki drewniane
  • okrągła listewka (np. z marketu budowlanego)
  • sznurek
  • taśma papierowa
  • farby

wieszak na gazety DIY krok po kroku 1

 

Listewkę trzeba przyciąć na odpowiednią długość (u mnie 2 sztuki po 35cm, żeby całość zmieściła się na bocznej ściance szafki) i nawiercić otwory około 1 cm z jednej i drugiej strony. Ja wykorzystałam umiejętności i narzędzia męża. Przetarł mi też końce papierem ściernym.

Listewki i część koralików pomalowałam próbkami farb, które zostały mi z poprzednich prac i testów kolorów. Niektóre obkleiłam taśmą papierową w połowie, żeby uzyskać dwukolorowe kulki.

wieszak na gazety DIY krok po kroku 2

wieszak na gazety DIY krok po kroku 3

 

Przez otwory w pierwszej listewce przeciągnęłam dwa kawałki sznurka i zrobiłam na końcach supełki. Potem nawlokłam koraliki. Następnie przeciągnęłam sznurki przez otwory w drugiej listewce. Nawlekłam pozostałe drewniane kulki i połączyłam ze sobą sznurki robiąc supełek. Dodatkowo nałożyłam pojedynczy koralik i zrobiłam pętelkę do zawieszenia. Proste i efektowne!

wieszak na gazety DIY krok po kroku 4

wieszak na gazety DIY krok po kroku 5

 

Gotowy wieszak zawisł na haczyku i zdobi ten kąt pokoju. Teraz nie zdarzy mi się, mam nadzieję, kupić dwa razy tej samej gazety lub zagubić czasopisma między papierami. Powoli uzupełniam galerię ścienną, znalazło się na niej między innym moje arcyDziełko. Na szafce-biblioteczce zgromadziłam wszystkie niezbędne (i piękne) akcesoria biurowe, bo chwilowo córki przejęły stół na swoje malowanki i pozostała mi do pracy kanapa. A jak wygląda Twój kącik biurowy? Zapraszam Cię do zabawy w #pokazswojebiurko. Więcej szczegółów znajdziesz na końcu artykułu o gadżetach do domowego biura.

 

Co o nim myślisz? A może widzisz dla niego jakieś inne zastosowania?