Pinterest krok po kroku – dodatkowe funkcje

with 2 komentarze

Pinterest dodatkowe funkcje - poradnik Pinterest cz.2 | lvlupstudio.pl

 

Zaczął się okres przedświąteczny. Dzisiaj amerykańskie Święto Dziękczynienia, a tuż po nim Black Friday i początek gorącego okresu i szału zakupów. Sklepy się dwoją, troją i … stroją! Tak, już większość z nich udekorowana jest światełkami, girlandami, a z niektórych wyglądają Mikołaje!

To wszystko sprawia, że i ja mam ochotę na wyciągnięcie z piwnicy pudła z napisem Święta, zawieszenie na drzwiach wieńca i włączenie ulubionej płyty, na której Mahalia Jackson śpiewa Cichą Noc.

Zanim to nastąpi zbieram inspiracje na Pinterest. Jeśli też masz ochotę uporządkować wszystkie swoje zbiory, opróżnić nieco pamięć telefonu i pozbyć się tysiąca plików z komputera, to polecam Ci to narzędzie online. Więcej o nim przeczytasz w poprzednim artykule – Pinterest -krok po kroku.

Dzisiaj natomiast kilka sztuczek i ciekawostek. Jedną z nich wykorzystuję do pracy przy projektach oraz tworzeniu tegorocznej listy prezentów świątecznych.

 

WYSZUKIWANIE – sztuczki

W poprzednim artykule, kiedy krok po kroku pokazywałam jak wyszukiwać interesujące nas rzeczy czy wnętrza, mówiłam o tym, że dobrze jest wpisywać hasła również po angielsku. Da to nam dużo więcej interesujących wyników, gdyż większość użytkowników Pinteresta jest anglojęzycznych lub ustawia opisy w tym właśnie języku.

No dobra, a co jeśli szukamy łazienki rodem z paryskiej kamienicy albo toskańskiego domku pośród gajów oliwnych? Korzystamy ze słowników internetowych! Wpisujemy hasło nowoczesna łazienka do translatora online, tłumaczymy na włoski czy francuski i wklejamy przetłumaczony zwrot do wyszukiwarki Pinteresta. Zobaczmy jak to wygląda. Jak pamiętasz z pierwszej części, tak wyglądały wyniki wyszukiwania po polsku i angielsku.

 

Wyszukiwanie w Pinterest | Pinterest krok po kroku | lvlupstudio.pl

Wyszukiwanie w Pinterest po angielsku | Pinterest krok po kroku | lvlupstudio.pl

 

Poniżej wklejam pierwsze wyniki wyszukiwania w języku francuskim, hiszpańskim i szwedzkim. Jak widzisz nowoczesna skandynawska łazienka, to biała łazienka, za to w hiszpańskiej jest więcej brązu.

 

Francuskie wyniki wyszukiwania w Pinterest | Pinterest krok po kroku | lvlupstudio.pl

Hiszpańskie wyniki wyszukiwania | Pinterest krok po kroku cz.2

Szwedzkie wyniki wyszukiwania w Pinterest | Pinterest krok po kroku cz.2 | lvlupstudio.pl

 

Obok pola wyszukiwania pojawia nam się jeszcze jedna lista Wszystkie Piny. Po jej kliknięciu możemy przeglądać, co my przepięliśmy w danym temacie (Twoje Piny), czy są jacyś użytkownicy, którzy mają to hasło w swojej nazwie (Ludzie) i czy są tablice o tej nazwie (Tablice) i co na nich zapisali inni. Pod tablicami mamy napis Obserwuj. Jeśli Tablica nas zainteresuje, możemy kliknąć i dodać ją do obesrwowanych. Nowe Piny, które ktoś na niej przypnie, pojawią się na naszej stronie głównej.

 

Wyszukiwanie ludzi i tablic w Pinterest | Pinterest krok po kroku | lvlupstudio.pl

 

Wyszukiwanie podobnych zdjęć

 

Jeśli jakieś zdjęcie Ci się spodobało, to kliknij je. Masz pod spodem zapisane informacje o tym, kto je przypiął, z jakiej witryny i ewentualny opis czy komentarze. Po kliknięciu jeszcze raz w zdjęcie lub przycisk odwiedź/przeczytaj, otworzy się strona, z której zostało ono przypięte.

 

Jeśli zjedziesz jeszcze niżej, znajdziesz powiązane z tym zdjęciem Piny. Mogą one być takie same, w podobnej stylistyce czy tematyce, lub przypięte z tej samej strony internetowej. Sprawdź. Ja poczekam. Wiem, że może to zająć dłużej niż 15 minut. Ja w tym czasie zrobię sobie kawę i przygotuję kolejny fragment Pinterest – krok po kroku.

 

Wyszukiwanie podobnych zdjęć w Pinterest | Pinterest krok po kroku | lvlupstudio.pl

 

Na zdjęciu znajduje się jeszcze taka biało-szara ikonka jakby celownika. Po jej kliknięciu zobaczysz Piny podobne do tego wizualnie. Czasami jest to inne ujęcie, przypięcie z innej strony www albo coś zbliżonego wizualnie – np. identyczne okrągłe lustro.

 

Wyszukiwanie wyników wizualnie podobnych w Pinterest | Pinterest krok po kroku | lvlupstudio.pl

 

 

Pinterest – dodatkowe funkcje

OBSERWUJĄCY I OBSERWOWANI

Pod nazwą swojego profilu masz jeszcze 2 kategorie – Obserwujący i Obserwowani. Jak widzisz nikt jeszcze nie obserwuje moich tablic. Kliknijmy zatem w tę drugą cyfrę po prawej stronie.

 

Obserwujący w Pinterest | Pinterest krok po kroku | lvlupstudio.pl

 

Ja zaobserwowałam 3 całe profile i wybrane tablice z dwóch pozostałych profili oraz 5 tematów od razu przy pierwszym logowaniu. Możesz się przełączać między nimi klikając na menu: Ludzie, Tablice, Tematy pod Twoim zdjęciem.

 

 

Jak znaleźć tablice i ludzi do obserwowania?

Często na swoich stronach blogerzy i portale podają linki do swoich profili na Pinterest, wystarczy wejść w nie, a potem kliknąć Obserwuj przy poszczególnych tablicach lub nad zdjęciem profilowym wybranego użytkownika.

Możemy też skorzystać z wyszukiwarki i tam ustawić za polem wyszukiwania nie Wszystkie Piny, tylko Ludzie lub Tablice.

Kolejną możliwością jest wejście w profil użytkownika poprzez jego zdjęcie, bezpośrednio pojawiające się pod Pinem/zdjęciem, które nam się spodobało. Np. chcemy zobaczyć czy osoba, która zapisała naszą różową łazienkę, ma coś ciekawego jeszcze wśród swoich tablic. Klikamy na zdjęcie lub nazwę i widzimy jej profil oraz Tablice.

 

 

 

UDOSTĘPNIANIE i WSPÓŁDZIELENIE TABLIC

Każdą swoją tablicę możesz udostępnić innym. Zapytasz pewnie po co? Możesz utworzyć listę prezentów, żeby rodzina nie miała problemu na święta albo atrakcji do zwiedzenia we Włoszech dla brata, podzielić się ciekawymi artykułami, pokazać mężowi i stolarzowi jakie masz pomysły na Waszą przyszłą kuchnię, a przyjaciółce, która będzie u Ciebie druhną na ślubie, w jakim stylu będzie Twoje wesele.

Jak to zrobić? Wchodzisz w Tablicę, u góry klikasz trzy kropki i dalej wyślij tablicę. Wybierasz medium społecznościowe, wpisujesz e-mail lub pobierasz bezpośredni link i wysyłasz wybranej osobie. Proste?

 

 

A co jeśli chcesz taką tablicę współtworzyć z kimś? Np. wybierasz się na wycieczkę do Londynu z grupą przyjaciółek albo wspierasz mamę w urządzaniu salonu i chcesz pokazać jej różne rozwiązania, tak byście razem mogły przypinać ciekawe zdjęcia miejsc i inspiracje na nowe wnętrze.

Nic trudnego. Znowu wchodzisz w wybraną Tablicę. Klikasz albo ołówek i w miejscu współtwórcy wpisujesz e-mail lub nazwę użytkownika Pinteresta i zaproś. Albo obok swojego zdjęcia klikasz „plusik” i postępujesz jak w przypadku udostępniania. Po potwierdzeniu zaproszenia, Twoi bliscy i znajomi będą mogli przypinać zdjęcia do tej tablicy.

 


Pinterest dodatkowe funkcje | Twoja tablica inspiracji | cz.2 | lvlupstudio.pl

 

To wszystko na dzisiaj. O pierwszych krokach na platformie Pinterest przeczytasz tutaj. A o tym, do czego może służyć zbieranie inspiracji, jak się za to zabrać i jak nie skończyć np. z kiepską nową fryzurą lub salonem, który nie do końca nam odpowiada, przeczytasz tutaj.

 

Miłego przypinania!
I koniecznie ustaw sobie limit czasowy, bo można spędzić tam dłuuuuuuugie godziny!

 

 

zdjęcie główne i na grafice: Photo by John Mark Arnold on Unsplash