Ø, czyli wyspa po duńsku i mikołajkowy konkurs

with 14 komentarzy
mikołajkowy konkurs na lvlupstudio.pl | jaką wyspą jest Twój dom
Twój Dom jest Twoją Wyspą.

Pisałam o tym wiele razy na blogu. Taka jest też moja filozofia urządzania wnętrz. Dom ma być wygodnie urządzoną wyspą, z portem, latarnią morską, miejscem do odpoczynku i świetnym jedzeniem w gospodzie, chociaż może wolisz bar szybkiej obsługi, bo mało w domu gotujesz.

Dlaczego wyspą? Ponieważ co rano wyruszamy z niego ku przygodzie. Mniejszej, jak wyjście do sklepu czy do pracy, lub większej – podróż w nieznane, w dorosłość, za chlebem, na wakacje, aby powitać na tym świecie małą istotkę lub pożegnać starego przyjaciela.

 

Duńska ø, gdzie niebo całuje ziemię

 

Ostatnio odkryłam, że w języku duńskim wyspa to jednoliterowe słowo „ø”. Wymawia się je jak polskie „e” z takim jakby zapytaniem na końcu. Tu posłuchasz – klik.

 

Odnalazłam je szukając jakiegoś letniego festiwalu jazzowego. Tak trafiłam na małą duńską wyspę Femø, gdzie latem liczba mieszkańców ze 140 zwiększa się wielokrotnie za sprawą tej imprezy. Na 11km2 lądu znajduje się marina, jeden sklep, kawiarnia i małe schludne skandynawskie domki. Jak wpiszesz ją w wyszukiwarkę, to zobaczysz, że ma kształt zbliżony do serca, a pola uprawne układają się w okrągłe „O”.

 

Co jest jeszcze niesamowitego na tej małej wysepce. Ich motto! Nie ma tam lamp ulicznych, więc wieczorami doskonale widać rozgwieżdżone niebo. Stąd może powiedzenie, że Femø jest miejscem, gdzie Niebo całuje Ziemię.

 

Pomyślałam, że to idealne odwzorowanie mojego Domu. Wiele osób takim „E?” reaguje na informację o metrażu, na którym mieszka nasza rodzina. 37m2 dla 4 osób, to jak 11km2 dla 140. Na ten moment wystarczająco, choć nie poszalejemy z możliwością aranżacji. Mamy swoją latarnię morską – wiarę, tak jak na Femø jest kościół. Mamy sporo sprzętu muzycznego, przez co czasami nasze M2 zamienia się w mini festiwal, niekoniecznie jazzowy. Mamy też przypływy gości, podczas których odczuwamy dużo silniej ograniczenia metrażu. Zdarzyło się, że nocowali u nas znajomi, co dało w sumie dwóch rosłych facetów, dwie ciężarne i dwie małe dziewczynki. Istne szaleństwo, a tyle radości!

 

Również wystrój nawiązuje do nadmorskich klimatów. Drewno, kolory piasku, granat wody i proste formy. Kilka słonecznych akcentów, błyszczących dodatków i roślin.

 

No i my dwoje. Jak ziemia (mąż, moja opoka i trzeźwe spojrzenie na świat) i niebo (bo nie ma dla mnie ograniczeń). Pielęgnujący miłość, istotne dla nas wartości i tworzący rodzinę.

A Twój Dom – jaką jest wyspą?

 

wygraj projekt wnętrza | mikołajkowy konkurs na lvlupstudio

Mikołajkowy konkurs

 

Jaką wyspą jest Twój Dom? Albo jaką chciałabyś, żeby był? To jest podstawowe pytanie na dzisiaj.

Postanowiłam, że z okazji uruchomienia (na razie półoficjalnie) mojej Pracowni Projektowej, zorganizuję dla moich Czytelniczek konkurs. Taki specjalny, który pozwoli Tobie określić styl swojego wnętrza, lub chociaż kierunek, w którym ma podążać oraz wygrać wspaniałą nagrodę. A mi – poznać Cię lepiej, zobaczyć z czym masz problemy w urządzaniu wnętrza i zaprosić do współpracy.

O pomoc w wybraniu nagrody głównej poprosiłam na fanpage’u Lvl up! studio. I oto mamy:

 

Nagroda główna

Projekt  pomieszczenia wybranego w zadaniu konkursowym, składający się z: układu funkcjonalnego (1 wersja), tablicy inspiracji wraz z pasującymi meblami, dodatkami i kolorami. Oraz 90 minutowa konsultacja tego pomieszczenia realizowana poprzez Chat w Serwisie  Facebook®, Messengera lub drogą mailową (do 5 maili).

 

2 Wyróżnienia

90 minutowa konsultacja pomieszczenia wybranego w zadaniu konkursowym realizowana poprzez Chat w Serwisie  Facebook®, Messengera lub drogą mailową (do 5 maili).

 

Co trzeba zrobić żeby wziąć udział:
 1. Stwórz tablicę inspiracji w serwisie Pinterest jednego wybranego pomieszczenia w swoim Domu.

Wybierz jedno pomieszczenie w swoim Domu, które najbardziej potrzebuje metamorfozy, odświeżenia, a może dotyku czarodziejskiej różdżki projektanta wnętrz. No dobra, bardziej miarki, wzornika kolorów i kilku godzin spędzonych na dobieraniu dodatków.

Stwórz na Pinterest tablicę (nie ukrytą!) i przypnij do niej wszystko, co Cię inspiruje i co chciałabyś, żeby znalazło się w danym pomieszczeniu. Może meble, które widziałaś w katalogu, kolor ścian, dodatki z ulubionego sklepu wnętrzarskiego, drewnianą podłogę, bo marzysz o takiej od dzieciństwa albo obrazy po wujku, które bardzo lubisz, ale teraz nijak nie pasują do wnętrza.

Przypnij wszystko, co Ci się podoba, a potem dokonaj selekcji. Wybierz max. 30 zdjęć, które najlepiej oddadzą styl lub kierunek, w którym ma podążyć Twoje wnętrze. Koniecznie dodaj pod zdjęciami opisy, żeby było wiadomo, że chodzi np. o wzór płytek na ścianie, a nie szafki w kolorze wina.

Co może Ci się przydać w tworzeniu tej tablicy? Na pewno dwa artykuły o Pinterest: część 1, część 2. W poszukiwaniu inspiracji (oprócz Pinteresta) zajrzyj na Homebook, Dom z pomysłem, Home Designing czy Dekordemon.

   2. Odpowiedz na pytanie: Jaką wyspą jest Twój Dom lub jaką chciałabyś żeby był?

Może Ci w tym pomóc stworzona tablica. A może Twój wymarzony Dom-Wyspa będzie inspiracją do jej stworzenia.

 

Skrócone zasady konkursu:

 1. Czas trwania: 01/12/2017 – 08/12/2017
 2. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu tablicy inspiracji w serwisie Pinterest wybranego pomieszczenia oraz odpowiedzi na pytanie: Jaką wyspą jest Twój Dom lub jaką chciałabyś żeby był?
 3. Odpowiedzi na pytanie wraz z linkiem do tablicy inspiracji należy zamieścić w komentarzu do posta konkursowego (czyli pod tym postem) lub przesłać na maila: lvlupstudio@gmail.com
 4. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi maksymalnie w terminie do 11/12/2017r. Zostanie on wybrany na podstawie najciekawszego komentarza zostawionego pod tym wpisem i wykonanej tablicy inspiracji.
 5. Jeden uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie.
 6. W konkursie zostanie przyznana jedna nagroda główna i dwa wyróżnienia.
 7. Cały regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Nawet jeśli uważasz, że ten konkurs nie jest dla Ciebie, spróbuj wykonać zadania. Może okazać się, że to, co wydawało Ci się świetnym pomysłem czy pasującym do Ciebie stylem, jest pomyłką i wcale nie jesteś zachwycona białymi ścianami, szarą sofą i klimatami islandzkich lodowców. Bo Twoje wyobrażenie o Domu-Wyspie znajduje się gdzieś na Oceanie Atlantyckim wśród tropikalnej roślinności i barwnych kwiatów. Albo wśród smaków i zapachów Azji. Prostych formach kultury japońskiej, szalonych barwach i tkaninach z Malezji czy piękna herbacianych pól Cejlonu.

Może dzięki temu odnajdziesz swój przepis na Dom.


Mam nadzieję, że dzisiejszy konkurs Ci się spodoba. Trzymam mocno kciuki i czekam na kreatywne odpowiedzi i wspaniałe tablice inspiracji. Życzę dobrej zabawy i powodzenia!

 • Angelika Fronia

  Bardzo ciekawy konkurs:)

 • Holly Lu

  Mój dom jest moja prywatną bezludną wyspą😊

  • Czasami zazdroszczę, zwłaszcza jak przetoczy się huragan w postaci dwóch małych dziewczynek 😀

 • Ja wprawdzie nie potrzebuję konsultacji, ale zastanowienie się jaką wyspą jest mój dom, jest bardzo inspirujące… Muszę znaleźć jakąś fajną wyspę, a jak znajdę to się podzielę 🙂

  • W zasadzie, to nie musisz szukać tej wyspy, bardziej odpowiedz sobie na pytanie, jaki jest Twój Dom (lub do jakiego dążysz). Panują w nim ciepłe, czy chłodne barwy, czy jest dużo roślin, może lubisz tropikalne motywy albo kolor czerwony i tak, krok po kroczku okaże się, że Twój Dom jest np. jak Kuba – wyspa jak wulkan gorąca 🙂 A może to będzie zielona Nowa Zelandia?

   • Oj wiem, że nie muszę, ale spodobało mi się porównanie domu do wyspy. Stwierdziłam, że moje mieszkanie to jakaś wyspa greckich Cyklad – ale któraś z mniej odwiedzanych, spokojniejsza. W domu mam dużo wyrazistych kolorów, szczególnie ostatnio turkusy i żółć, ale wszystko podane na białej bazie 🙂

    • Wspaniałe porównanie. Rzeczywiście biała baza plus niebieskie dodatki od razu kojarzą mi się z Santorini 🙂 Mój Dom (a zwłaszcza duży pokój) również mogłabym pod nią podciągnąć 😀

 • Katarzyna Mirek

  Mój dom nie wiem czy zasługuje na miano wyspy, może bardziej przystani. Nadal czekam na jej zmianę na prawdziwą wyspę, na której chciałabym zamieszkać na dłużej

  • Kasiu, nawet tymczasową przystań można udomowić. Jest to też dobry czas na zbieranie inspiracji i pomysłów na swój przyszły, idealny Dom 🙂

 • Mój dom jest chyba jak Haiti, cały czas tsunami za sprawą moich córek, które co chwilę się kłócą! 🙂

 • Weronika Bogusia Ossowska

  Super konkurs! Mój dom jest wyspą przytulania 🙂