Dużo i ładnie, czyli inspirujące konta na Instagramie

with Brak komentarzy

W ten wietrzny i deszczowy marcowy dzień chcę Ci przynieść nieco słońca i koloru, a jednocześnie rozpocząć serię wpisów, które będą promować inspirujące konta na Instagramie. I na pierwszy ogień pójdą te, które wnoszą w nasze życie kolor. Nie zawsze typowy, oczywisty i łatwy w odbiorze, co zobaczycie u Uli. Takie, na których widok uśmiecham się, bo i u mnie bywa taki chaos przedmiotów i stylistyki, który uwielbiam. Będą też wnętrza, które bez problemu wyławiam w instagramowym feedzie ze względu na ich nietypowość, feerię barw i kontrolowany kicz. Wszystkie te konta mają wspólny mianownik: dużo i ładnie!

inspirujące konta na Instagramie blog post | cz.1 | lvlupstudio

Tak dużo i tak ładnie

„Odwiedziła mnie znajoma. Ojej! – rzekła – kocham ten styl! Tak dużo i tak ładnie! 
W ten sposób dowiedziałam się, w jakim stylu urządziłam chatę.”

Taką informację na Instagramie znajdziemy na profilu tak dużo i tak ładnieI powiem Ci, że ja się ze znajomą autorki bardzo zgadzam. Na każdej ścianie (zobaczcie, tę różową w kuchni!) tego mieszkania w kamienicy znajdziemy jakąś kolekcję: książek, płyt, plakatów, talerzy, rysunków dzieci czy roślin. Bardzo lubię to wnętrze – niewymuszone, swojskie; takie, w którym każdy gość poczuje się dobrze. Ja bym się czuła, zwłaszcza tuląc się do ciepłego pieca kaflowego.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez tak dużo i tak ładnie (@takduzoitakladnie)

 

Kicz kontrolowany…

…choć może nie? U Pauliny ze stylerecital_com znajdziesz wszystko, co być może kojarzy Ci się z mieszkaniem ciotki czy babci w latach 90-tych. Od plastikowych ptaszków, ceramicznego wazonu-łabędzia, kolorowych pstrokatych tapet, których sami w życiu byśmy nie wybrały do swojego mieszkania, wachlarza z widoczkiem chińskiej czy wietnamskiej wsi o zmroku, retro dewocjonaliów po przecudowną zieloną ścianę w kuchni. I wiesz co, ja to kupuję! Cały ten kolorystyczno-graficzny chaos ma swój niepowtarzalny urok. I wnosi powiew świeżości i wiosny w mój instagramowy feed.

A jeśli nie wiesz, co zrobić ze sklepowym stojakiem na napoje, to Paulina też Ci podpowie!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paulina Jaworska ⚡ (@stylerecital_com)

 

Miks w stuletnim domu

Agnieszka w swoich wnętrzach z powodzeniem miksuje vintage mebelki z tymi z sieciówek. Zakochałam się w jej jadalni z ceglaną ścianą i kolorowymi krzesłami, które co jakiś czas zmieniają barwy. Cudne pokoje dziecięce, metamorfoza sypialni i regały Besta z książkami ułożonymi kolorystycznie – lowam bardzo!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Agnieszka Kijowska (@agnieszka_kijowska)

 

Oho, to boho!

Jak zajrzysz na profil Kasi z Na(nie)wymiar, to pierwsze pewnie rzucą Ci się w oczy cudne wyszywanki. Haftowane krajobrazy, które kojarzą mi się z obrazami van Gogha, są jej znakiem rozpoznawczym. Ale… pierwsza pojawiła się ściana. Szmaragdowa, a na jej tle żółto-musztardowa kanapa. Nad nią – „galeria rodzinna”. Wśród portretów odnajdziesz m.in. Woody’ego Allena, Davida Bowie czy Billa Muray’a. Ach, i przecież całą kamandę Pinka Fłojda! Kocham! A teraz jeszcze pokazała bardzo przyjemną i kojącą sypialnię z kwiatową tapetą.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Na(nie)wymiar (@naniewymiar_embroidery)

 

W ciepłych odcieniach

Dom Marzeny i Kacpra to moje niedawne odkrycie. Razem tworzą Made for Home – sklep z plakatami i drobiazgami do domu robionymi ze sklejki. Zachorowałam na szklany klosz na podstawce i kwietniki wiszące. Ale nie o sklepie miała być mowa, a o ich wnętrzach. I przyznam się, że ja, fanka koloru niebieskiego i naturalnego drewna, zakochałam się w czerwonych odcieniach kredensu, kanapy i schodów. W ciemnozielonych roślinach, galerii ściennej i poutykanych wszędzie dekoracyjnych drobiazgach.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez MadeforHome – Marzena i Kacper (@madeforhome.pl)

 

 

Teatralny glamour

Ulę z Interiors design blog podglądam już od dawna. I choć dzisiaj publikuje znacznie mniej szerokich kadrów swojego mieszkania i pewnie bardziej pochłonęła ją praca i budowa własnego Domu, to ja niezmiennie zachwycam się jej wnętrzami. Jak trafisz do niej na bloga, to zobaczysz salon w dekadenckiej, trochę teatralnej aranżacji. Z cudownym ciemnym zgaszonym fioletem na ścianie i czerwoną kanapą. W jadalni za to króluje pomidorowo-koralowy stół i wielki regał z książkami. Kocham bardzo!

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ula Michalak (@interiors_design_blog)

 

inspirujące konta na Instagramie

Podczas przygotowywania tego wpisu zauważyłam wspólny mianownik dla wszystkich tych kont – mają niesamowite galerie, zbiory obrazów, plakatów czy kolekcje. A to regał z książkami, półeczka z autkami u synka, czy ozdobne stare puszki. Dodatkowo w każdym kącie znajdziemy coś ciekawego. To nie są nudne, puste wnętrza, czy idealnie zaprojektowane przez zdolnego architekta. To wnętrza, po których widać, że żyją i służą mieszkańcom. A oni dobrze się w nich czują i nie boją eksperymentów.

 

Na koniec zaproszę Cię do siebie na lvlupstudio. Niedawno się przeprowadziliśmy i nasze 4 kąty będą coraz częściej gościły na zdjęciach na Insta.

A o naszej przeprowadzce i nowym mieszkaniu przeczytasz tutaj.